Rawda

Rawda to mały kurort nadmorski w środkowej części wybrzeża Bułgarii. Jest to miejscowość bardzo często odwiedzana przez polskich turystów, którzy bardzo chętnie tutaj przyjeżdżają. Wciąż przybywa w miasteczku hoteli i apartamentowców, w których można wykupić stosunkowo niedrogie noclegi. A ze względu na bliskie położenie z Rawdy bez problemu można się udać na zwiedzanie Nessebyru, jednej z bardziej malowniczych i zabytkowych miejscowości wybrzeża czarnomorskiego.

Wielką zaletą Rawdy jest ilość wspaniałych i niedrogich restauracji, które serwują przepyszne dania kuchni bułgarskiej. To tutaj można spróbować sałatki szopskiej, pieczonej papryki i zapiekanki- musaki. Wieczorami w każdej z lokalnych restauracji jest gwarno i rozchodzą się aromaty, które przyciągają wszystkich spragnionych dobrej kuchni za niewielkie pieniądze. W kilku natomiast miejscach można przy jedzeniu posłuchać muzyki na żywo, co znacznie uprzyjemnia wieczorne biesiadowanie.

Miejscowość jest bardzo przyjazna dla dzieci- jest tutaj wspaniała szeroka plaża, gdzie dzieci mogą spędzać wiele czasu w wodzie i bawiąc się w piasku. Wieczorem natomiast czeka wesołe miasteczko, atrakcja, która zawsze przyciąga maluchy. Na amatorów nurkowania z rurką czeka zaś druga plaża- skałkowa, gdzie zwykle jest znacznie mniej osób, a widoki podwodne bardziej interesujące niż przy plaży piaszczystej.

Na pobyt w tej miejscowości nie będą także narzekać amatorzy wszelakich sportów. Na plaży są boiska do piłki siatkowej, przy hotelach ogólnodostępne baseny oraz korty tenisowe, każdy, kto kocha sport, na pewno znajdzie coś dla siebie.

Website was made with Mobirise