Złote Piaski

Nazwa "Złote Piaski" wywodzi się ze starej legendy według której, podczas zakopywania skarbu, grupa zuchwałych piratów została ukarana przez ziemię, a skarb zamieniony w specyficzny "złoty" piasek.

Kurot położony jest 18 kilometrów na północ od Warny, w pobliżu Parku Narodowego. Region Złotych Piasków już od czasów Trackich i Rzymskich słynie z ogromnej ilości leczniczych źródeł, płynących z prędkością 150 m/sekundę.

Słońce w Złotych Piaskach nigdy nie zawodzi. Mało który z europejskich regionów oferuje podobnie sprzyjające warunki – Bułgaria jest prawdopodobnie najbliżej położonym miejscem, w którym zaznać można niemal już śródziemnomorskiego klimatu. Turyści przyzwyczajeni do kąpieli w "lodowatym" Bałtyku, w Morzu Czarnym odnajdują istny raj na ziemi. Nie dość, że temperatura wody utrzymuje się na bardzo przyjemnym poziomie, to jeszcze plaże w Złotych Piaskach należą do najlepszych w całej Europie. Pokryte miękkim, białym piaskiem, ciągną się przez cztery kilometry wzdłuż wybrzeża, miejscami osiągając nawet sto metrów szerokości. Dzięki nim, nawet w szczycie sezonu turystycznego, każdy znajdzie fragment wolnej plaży dla siebie.

Niemniej, bierny wypoczynek w nawet najpiękniejszych miejscach z czasem się nudzi. Na szczęście w Złotych Piaskach – w przeciwieństwie do wielu zachodnich kurortów – innych atrakcji również nie trzeba daleko szukać. W samej miejscowości znajduje się cały szereg obiektów sportowych – boiska, tory czy pola do paintballa. Słowem, wszystko to, czego potrzeba, by aktywnie wypocząć. Nie gorzej jest oczywiście z bazą gastronomiczną – kilkadziesiąt niewielkich pubów, większe restauracje, a w razie potrzeby – budki z doskonałymi naleśnikami na wynos. Złote Piaski słyną także ze względu na hotele – liczne i luksusowe, spełniają wszystkie europejskie standardy, przez co każdy z odwiedzających z pewnością poczuje się usatysfakcjonowany. Interesującą propozycją dla najmłodszych turystów jest park wodny – jeden z największych nad Morzem Czarnym.

Designed with Mobirise site theme