Miejscowości

Aheloy

Aheloy to niewielka miejscowość położona w odległości około 20 km od miasta Burgas. Pomimo swojej lokalizacji w pobliżu drogi pomiędzy największymi ośrodkami na Wybrzeżu Morza Czarnego, Aheloy jest miejscem spokojnym i nastawionym na wypoczynek np. z dziećmi.

Elenite

Elenite to wioska wakacyjna zdecydowanie spokojniejsza niż sąsiedni Słoneczny Brzeg, dlatego idealnie nadająca się na rodzinne wakacje. Z pewnością nie zabraknie tu atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Podstawowym atutem miejscowości jest tutejsza plaża nosząca miano “Robinson”

Kraniewo

Kraniewo to urocza, stosunkowo mała miejscowość położona na północnym wybrzeżu Morza Czarnego niedaleko słynnych Złotych Piasków i Albeny. W niczym nie przypomina ona tłocznych, głośnych i drogich kurortów takich jak np. Słoneczny Brzeg na południu, dlatego polecamy Kraniewo szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Rawda


Rawda to mały kurort nadmorski w środkowej części wybrzeża Bułgarii. Jest to miejscowość bardzo często odwiedzana przez polskich turystów, którzy bardzo chętnie tutaj przyjeżdżają. Wciąż przybywa w miasteczku hoteli i apartamentowców, w których można wykupić stosunkowo niedrogie noclegi.

Sarafowo

Sarafowo położone jest w w połowie drogi pomiędzy Słonecznym Brzegiem i Burgas i nazywane jest Beverly Hills okręgu Burgas.

Słoneczny Brzeg

Słynczew Briag, bo tak brzmi właściwa, lokalna nazwa tej miejscowości, to kurort położony u wybrzeża Morza Czarnego w gminie Nesebyr. Słoneczny Brzeg leży w południowo-wschodniej części Bułgarii w obwodzie Burgas, 35 kilometrów na północ od stolicy tego obszaru, którym jest właśnie Burgas.

Święty Włas

Święty Włas (Sveti Vlas) ma około 3000 mieszkańców i jest położony tylko 4km na północ od Słonecznego Brzegu i 9km od starożytnego miasta Nessebar. Co ciekawe Sveti Vlas i Elenite to jedyne miejscowości na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego, gdzie plaże są skierowane na południe.

Złote Piaski


Siedemnaście kilometrów na północ od Warny, na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego, znajduje się jeden z najchętniej odwiedzanych europejskich kurortów. To Złote Piaski, istna czarnomorska perła, która popularnością ustępuje wyłącznie Słonecznemu Brzegowi. Jeżeli którekolwiek nadbrzeżne miejscowości zasługują na szczególne wyróżnienie, to właśnie te dwie. Co sprawia, że Złote Piaski przyciągają tak ...

web page was built with Mobirise web theme