Kompas

Kompleks ”Kompas” znajduje się w odleglości 300 m od brzegu morza i od nowoczesnego portu jachtowego ”Marina Dinevi”.

Kompleks został wybudowany na powierzchni 6500 m.kw. i się składa z siedmiu budynków mieszkalnych z 88 apartamentami. Wszystkie budynki mieszkalne są zjednoczone dookoła dużego wewnętrznego podwórka z basenem i restauracją.

Kompleks jest wybudowany w nowoczesnym stylu architektonicznym, z panoramicznymi francuskimi oknami w każdym apartamencie.

Najbliższy minimarket, spa oraz przystanek autobusowy znajdują się 100m od terenu kompleksu. W pobliżu dostępne są także kluby nocne i restauracje.
Pomimo położenia w pobliżu centrum miasta wieczory są ciche.

Kompleks Kompas leży w miejscowości Święty Włas która ma około 3000 mieszkańców i leży tylko 4km na północ od Słonecznego Brzegu i 9km od starożytnego miasta Nessebar. Miejscowość znajduje się na u stóp pasma górskiego Stara Planina i oferuje piękne połączenie klimatu morskiego i górskiego. Jest to doskonałe miejsce dla osób mających problemy z oddychaniem.

Co ciekawe Sveti Vlas i Elenite to jedyne miejscowości na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego, gdzie plaże są skierowane na południe. Turystyczne znaczenie miejscowości wzrosło w ostatnich czasach, co wynika ze zdecydowanej poprawy infrastruktury turystycznej. To właśnie w Świętym Własie powstał najnowocześniejszy port jachtowy (tzw. Marina Dinevi) na całym bułgarskim wybrzeżu. Morze tu stacjonować nawet 300 jachtów.

Wzdłuż portu wybudowano nowoczesne aleje z licznymi kompleksami, klubami oraz restauracjami, jak również poszerzono plażę. Sveti Vlas stał się sławnym ośrodkiem wśród najbogatszych ludzi Bułgarii. W miasteczku często odbywają się interesujące imprezy. W maju obchodzone jest święto Summer Atanazy (chrześcijańskie święto ku czci Św. Atanaza Wielkiego), w lipcu odbywają się międzynarodowe regaty, dodatkowo w Sveti Vlas każdego roku organizowane są rajdy.


Zobacz oferty z kompleksu Kompas ... 

Created with Mobirise website software