Watermill

Kompleks Watermill znajduje się w odleglości 300 m od brzegu morza i atrakcyjnego portu jachtowego ”Marina Dinevi”.
Otwarty w 2005 roku komlpeks składa się z 5 budynków.

Architektura kompleksu Watermill przypomina typowy styl bułgarskiego Odrodzenia, który jest charakterystyczny dla kompleksów ze znakiem ”Dinevi”. Dobrze zadbane trawniki upiększają kompleks i jego wyjątkową atmosferę, wzmocnioną przez znajdującą się w samym centrum atrakcję – działający młyn.

Na terenie ośrodka dla turystów przygotowano następujące udogodnienia:
- dwa baseny,
- restauracja/kawiarnia,
- parking.
Najbliższy minimarket, spa oraz przystanek autobusowy znajdują się 100m od terenu kompleksu. W pobliżu dostępne są także kluby nocne i restauracje.
Pomimo położenia w pobliżu centrum miasta wieczory są ciche.

Kompleks Watermill leży w miejscowości Święty Włas która ma około 3000 mieszkańców i leży tylko 4km na północ od Słonecznego Brzegu i 9km od starożytnego miasta Nessebar. Miejscowość znajduje się na u stóp pasma górskiego Stara Planina i oferuje piękne połączenie klimatu morskiego i górskiego. Jest to doskonałe miejsce dla osób mających problemy z oddychaniem.

Co ciekawe Sveti Vlas i Elenite to jedyne miejscowości na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego, gdzie plaże są skierowane na południe. Turystyczne znaczenie miejscowości wzrosło w ostatnich czasach, co wynika ze zdecydowanej poprawy infrastruktury turystycznej. To właśnie w Świętym Własie powstał najnowocześniejszy port jachtowy (tzw. Marina Dinevi) na całym bułgarskim wybrzeżu. Morze tu stacjonować nawet 300 jachtów.

Wzdłuż portu wybudowano nowoczesne aleje z licznymi kompleksami, klubami oraz restauracjami, jak również poszerzono plażę. Sveti Vlas stał się sławnym ośrodkiem wśród najbogatszych ludzi Bułgarii. W miasteczku często odbywają się interesujące imprezy. W maju obchodzone jest święto Summer Atanazy (chrześcijańskie święto ku czci Św. Atanaza Wielkiego), w lipcu odbywają się międzynarodowe regaty, dodatkowo w Sveti Vlas każdego roku organizowane są rajdy.

Zobacz oferty z kompleksu Watermill ... 

Built with Mobirise free website templates